KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16348004
nr 1634 8004
Beda Löberg
(1895-1974), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Olja på duk. Signerad, daterad 1958. Olja på pannå, 27x40 cm, yttermått inklusive ram: 41x55 cm
Beda Löberg, svensk målare född 1895, död 1974.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 5 augusti 2024
kl 20:17:29
5/8 19:30:06